خدمات ویزای شنگن

مبدا تور
تهران
مقصد تور
پاریس
تورهای ویژه
خدمات تور انواع ویزای شینگن

ویزای شنگن با توجه به شرایط و ماهیت سفر متقاضی توسط هریک از سفارت‌های اروپایی صادر می‌گردد و به چهار گروه A,B,C,D تقسیم می‌گردد.
ویزاهای نوع A یا B معمولا برای ترانزیت فرودگاهی یا زمینی و ورود متقاضی به یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن و سپس ادامه مسیر به خارج از حوزه اروپا و یا نهایتا اقامتی ۵ روزه صادر می‌شود.
ویزای نوع C که در هنگام صدور، توسط سفارت مدت آن مشخص می‌شود، بیشتر برای اهداف گردشگری مورد استفاده توریست‌ها قرار می‌گیرد. ویزای نوع C می‌تواند به صورت یکبار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود (مالتی پل) صادر گردد و معنای آن این خواهد بود که شما می‌توانید به دفعات قید شده در ویزایتان (در مهلت اعتبار ویزا) به حوزه شینگن سفر نمایید.
دارنده این نوع ویزا در هر بازه زمانی ۶ ماهه، می‌تواند ۳ ماه در حوزه شینگن اقامت داشته باشد، در ویزای چندبار ورود (مالتی پل)، شما باید در نخستین ورود، به کشور صادر کننده ویزا سفر نمایید، لیکن از دفعات بعد اجازه دارید به هریک از کشورهای حوزه شینگن ورود داشته باشید.توجه داشته باشید که معمولا برای متقاضیانی که برای اولین بار به اروپا سفر می‌کنند، ویزای یکبار ورود با اعتبار ۱۵ روز اقامت صادر می‌شود.
ویزای نوع D هم برای اقامت های بیش از ۹۰ روز در حوزه شگن صادر می گردد و شخص درخواست کننده باید شرایط ویژه ای مانند تحصیل در یکی از کشورهای عضو و یا انجام یک پروسه درمانی طولانی مدت در حوزه شنگن را دارا باشد.

شرایطی که باید برای اخذ ویزای شینگن داشته باشید:

عمده شرایط لازم برای گرفتن ویزای شینگن سابقه سفرهای شما، شرایط سنی شما و مدارک شما خواهد بود که در صورت مثبت بودن آنان، شانس زیادی برای اخذ ویزای شینگن خواهید داشت.

منظور از مثبت بودن شرایط چیست؟

سابقه سفر: شما باید سابقه سفرهایی در کشورهای مختلف داشته باشید که نشان دهنده علاقه شما به سفر باشد تا سفارت قانع شود که در ادامه سفرهای قبلی، به عنوان یک توریست قصد سفر توریستی به اروپا را دارید.
شرایط سنی: اگر سن شما زیر ۳۰ سال باشد، شرایط سخت‌تری برای اخذ ویزا را خواهید داشت زیرا سن زیر ۳۰ سال برای جستجوی کار یا زندگی بهتر در کشور مقصد مناسب است، و باید تلاش بیشتری صورت گیرد که سفارت از توریستی بودن سفر شما مطمئن شود.
مدارک شما: متقاضی باید با ارائه اسناد و مدارکی در زمینه شغلی و یا تمکن خود بتواند وابستگی قوی خود به کشور مبدا را نشان دهد تا سفارت انگیزه کافی برای برگشت متقاضی از حوزه شینگن به کشور خود را قبول کند.

در نتیجه متقاضی ویزای شینگن باید بتواند دلیل سفر خود و نیز برنامه این سفر را به صورت روشن بیان کند و نیز با سوابق مسافرتی خود، نشان دهد که به عنوان یک توریست و فردی علاقه‌مند به سفر به اروپا می‌رود و در عین حال نشان می‌دهد که دارای تمکن خوب (متناسب با شغل خود) می‌باشد.

مراحل اقدام برای ویزای شینگن

متقاضی باید در گام نخست وقت سفارت مربوطه را بگیرد، زیرا در بسیاری از موارد تا ۲ هفته برای اخذ وقت سفارت، زمان لازم است. در این مدت شما می‌توانید مدارک موردنظر را قید و ارائه نمایید، تا چنانچه واجد شرایط کلی باشید، عملیات اجرایی توسط کارشناسانآژانس شروع شود.

مراحل اقدام برای ویزای شینگن

متقاضی باید در گام نخست وقت سفارت مربوطه را بگیرد، زیرا در بسیاری از موارد تا ۲ هفته برای اخذ وقت سفارت، زمان لازم است. در این مدت شما می‌توانید مدارک موردنظر را قید و ارائه نمایید، تا چنانچه واجد شرایط کلی باشید، عملیات اجرایی توسط کارشناسان آرزوی سفرشروع شود.

مراحلی که برای اخذ ویزای شینگن باید طی کنید:

پر کردن فرم‌های مربوطه به انگلیسی
ارائه مدارک مورد نیاز به کارشناسان بخش ویزا در آژانس.
انعقاد قرارداد با ساحل گشت و اخذ وقت از سفارت مربوطه.
بررسی و کارشناسی مدارک ارائه شده در ۲ نوبت توسط کارشناسان بخش ویزا در آژانس و تکمیل آن.
حضور متقاضی در سفارت، به همراه نماینده ساحل گشت برای ارائه مدارک و مراحل بعدی در سفارت.
توجه داشته باشید که در زمان حضور در سفارت باید ۸۵ یورو (و در مواردی ۶۰ یورو) به صورت نقد جهت پرداخت به سفارت، به همراه داشته باشید. ( انجام کلیه خدمات دفتر ویزا مانند کپی ، گرفتن عکس و یا پست مدارک به درب منزل با پرداخت ارزی امکان پذیر است لذا همراه داشتن وجه ارزی تا ۴۰ یورو بیشتر اکیدا توصیه میشود.)
از زمان ارائه مدارک به سفارت و انجام مراحل انگشت نگاری به طور میانگین تا ۳ هفته طول می‌کشد که سفارت نتیجه بررسی را اعلام کند.
نکات مهم --
مدارک لازم سند ملکی
اصل سند مالکیت آپارتمان
اصل سند مالکیت زمین
اصل سند مالکیت باغ
و امثالهم به نام مسافر
دانشجویان یا محصلین:
گواهی اشتغال به تحصیل ( مثال : گواهی می شود که احمد احمدی در سال تحصیلی …………… در این موسسه مشغول به تحصیل بوده و با مرخصی ایشان از تاریخ ………………… لغایت ………………… موافقت می گردد ،بدیهی است نامبرده لازم است پس از مرخصی ، جهت اتمام سال تحصیلی در این مدرسه حضور داشته باشد .)
اعضای هیئت علمی دانشگاهها


اصل حکم استخدامی و آخرین فیش حقوقی به همراه مهر
گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت ، سابقه کار ، مشخصات فردی ( نام و نام خانوادگی کامل، شماره پاسپورت ) تاریخ شروع به کار و میزان حقوق همراه با مهر و امضا روی سربرگ شرک

صاحبان شرکت های خصوصی:


( مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره ، نایب رئیس هیئت مدیره ، عضو هیئت مدیره و …) اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات شرکت
گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی ( نام و شماره پاسپورت )
تاریخ شروع به کار و میزان حقوق همراه با مهر و امضا روی سربرگ شرکت
کارمندان شرکت های خصوصی:


گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت
سابقه کار
مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی کامل، شماره پاسپورت)
تاریخ شروع به کار و میزان حقوق همراه با مهر و امضا روی سربرگ شرکت

کارمندان بخش دولتی:


آخرین حکم کارگزینی
آخرین فیش حقوقی به همراه مهر
گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت
سابقه کار
مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی کامل ، شماره پاسپورت) تاریخ شروع به کار و میزان حقوق همراه با مهر و امضا روی سربرگ شرکت

بازنشستگان:


آخرین حکم بازنشستگی
آخرین فیش حقوقی

کسبه:


اصل جواز کسب
اصل کارت بازرگانی

پزشکان:


اصل پروانه مطب
اصل کارت نظام پزشکی

مهندسان:


اصل پروانه مهندسی
اصل کارت نظام مهندسی (در صورت اشتغال در شرکت ، مدارک مربوط به کارمندان بخش خصوصی می بایست ارائه گردد)

ساختمان سازان:


اصل گواهی ساختمان
اصل قرارداد های کاری
اصل پایان کار ساختمان
اصل پروانه ساخت

وکلا:


اصل پروانه وکالت
اصل کارت وکالت

مدارک مالی:


برای حساب های کوتاه مدت یا جاری :

برای حساب های کوتاه مدت گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل به لاتین
ریز پرینت سه ماه آخر

برای حساب های بلند مدت :

کارت حساب سپرده به همراه گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک مربوطه
ریز پرینت سود حساب شش ماه آخر

حداقل مانده حساب :

حداقل مانده حساب برای هر متقاضی باید ۱۰۰ میلیون تومان باشد ، بدیهی است که در صورت سفر خانواده ۳ نفره حساب سرپرست خانواده باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان موجودی داشته باشد.
افزایش ناگهانی مانده حساب به هیچ عنوان مورد قبول سفارت خانه نمی باشد.

سایر مدارک:
صل گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار ( از زمان خروج ) همراه با امضای صاحب گذرنامه
اصل گذرنامه های گذشته
چهار قطعه عکس ۴٫۵×۳٫۵ ( جدید ، رنگی ، تمام رخ با زمینه روشن که ۸۰ درصد عکس دربرگیرنده صورت فرد متقاضی باشد )
اصل شناسنامه ها
اصل سند ازدواج

نکته : رضایت نامه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال در صورت عدم درخواست ویزا برای یکی از والدین الزامی می باشد .

توضیحات حوزه شنگن متشکل از ۲۶ کشور عضو شامل آلمان، فرانسه، اتریش، ایتالیا، پرتقال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ایسلند، یونان، مجارستان، فنلاند، استونی، دانمارک، چک، بلژیک، اسلونی، اسلواکی، لهستان، نروژ، هلند، لیتوانی، مالت، لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین و لتونی می‌باشد که دارای مقررات مرزی و مسافرتی یکسان بوده و روادید ورود در آنها شنگن نام دارد.
گرفتن وقت و تحویل مدارک – ویزای شینگن
به عبارتی دیگر شما با اخذ ویزای شینگن قادر خواهید بود آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزای شینگن مجدد، به کلیه کشورهای عضو این اتحادیه مسافرت کنید، هرچند لازم است کشور محل ورود شما همان کشوری باشد که ویزا را برایتان صادر کرده.
شما به عنوان یک گردشگر می‌توانید در صورت اخذ ویزای شینگن حداکثر تا ۹۰ روز در کشورهای این حوزه، بدون محدودیت تردد و اقامت داشته باشید.
ویزای شینگن به پاسپورت شما از نظرسابقه و کیفیت سفرها اعتبار بیشتری می بخشد و به اخذ ویزای کشورهای مانند کانادا، استرلیا و انگلیس کمک زیادی می کند.
برای اخذ ویزای شینگن از یک طرف باید دارای تمکن قابل قبول باشید و از سوی دیگر باید سابقه سفر به کشورهای اطراف را نیز داشته باشید، شغل معتبر نیز عامل مثبتی برای اخذ ویزای شینگن خواهد بود..

از سال ۱۳۹۴ به بعد به مرور فعالیت مربوط به انگشت نگاری – عکس برداری و تحویل مدارک بسیاری از کشور‌های اروپایی به شرکت VFS Global واگذار گردید.
این کلیه عملیات مربوط به ارائه وقت سفارت، انگشت نگاری، عکس برداری و تحویل مدارک و فرم‌های مورد نیاز از متقاضیان ویزا را به عهده دارد، بنابراین لازم است کلیه متقاضیان شخصا در موعد تعیین شده در VFS حضور داشته باشند.
مراکز VFS در واقع مرکز پذیرش درخواست ویزا هستند و پس از اخذ کلیه مدارک و اطمینان از صحت آنان ، مدارک را عینا در قالب یک پکیج به سفارت مربوطه ارسال می‌نماید و مسئولین مربوطه در سفارت‌ها، نسبت به بررسی نهائی اقدام و نظر خود را بابت صدور یا عدم صدور ویزا برای متقاضی اعلام می‌نمایند.
دفاتر VFS هیچ گونه نقشی در صدور ویزا نداشته و صرفا مدارک ارائه شده از سوی متقاضی ویزا را به سفارت ارائه می‌نمایند، این مراکز با مجوز رسمی از سوی سفارت‌های مربوطه، مسئولیت این فعالیت را به عهده دارند.
آدرس تهران -میدان ولیعصر-ابتدای خیابان کریم خان -نرسیده به خیابان به آفرین -پلاک292 واحد5
شماره تماس 02188949244
کانتر مرتبط با تور

مقصد تور اقامت
پاریس
1 شب
حمل و نقل رفت برگشت
--- ---
تاریخ حرکت
دوشنبه ، 30 بهمن 1396
سرویس
--
موقعیت
--
شروع قیمت ها : 0
تخفیف : ---
نوع اتاق ارز بزرگسال کودک با تخت کودک بدون تخت