در حوزه شینگن اقامت بیش از حد چه عواقبی دارد؟

اگر بیشتر از زمان ویزای شینگن، در کشور های حوزه شینگن اقامت داشته باشیم چه میشود؟

گرفتن ویزای شینگن کار آسانی نیست و شما برای گرفتن ویزای شینگن باید مدارک زیادی رو آماده کنید و بعد از آماده کردن مدارک لازم ، به مرحله مصاحبه میرسیم، و بعد از این مراحل باید منتظر باشیم تا روند گرفتن ویزا طی بشه. شما باید برای گرفتن ویزا در هر شش ماه،نود روز انتظار بکشید،که این انتظار ارزشش رو داره و کسانی که ویزای کوتاه مدت میگیرند وسوسه میشوند که بعد از اتمام زمان ویزای شینگن،دوباره در حوزه شینگن باقی بمانند.

اما سوال مهمی که فکر همه رو به خودش مشغول کرده، این است که اقامت بیش از اندازه در حوزه شینگن چه عواقبی داره؟ در ادامه به برسی این موضوع میپردازیم.

موضوع اول:

موضوع مهمی که وجود داره اینه که مقامات مهاجرت حوزه شنگن، ورود و خروج مسافرین رو در پایگاه داده خودشون ثبت میکنند و با توجه به این موضوع اقامت بیش از حد مجاز حتی برای یک روز،گزارش میشود.

موضوع دوم:

اگر شما چه عمد و یا چه غیر عمد در حوزه شینگن اقامت داشته باشید، باید جریمه پرداخت کنید.این جریمه ها مثل تبعید، اخراج از حوزه شینگن و حتی ممنوعیت ورود به حوزه شینگن برای یک مدت مشخص شده میتواند باشد.

موضوع سوم:

موضوع آخر و البته مهمترین موضوع،این است که چه شما با ویزای شینگن وارد حوزه ی شینگن شدید و یا تبعه کشوری هستید که از صدور ویزا به شما چشم پوشی شده است، در هر صورت بیش از نود روز از صد و هشتاد روز اجازه ی اقامت در کشور حوزه شینگن رو ندارید.

چه مجازاتی رو برای کسانی که بیش از حد مجاز در حوزه ی شینگن میمانند در نظر میگیرند؟

در همه ی کشور های عضو حوزه شینگن مجازات یکسان نیست و هر کشور مجازات خاص خودش رو دارد که به برسی این مجازات ها میپردازیم.

اخراج در صورت اقامت بیش از حد در حوزه شینگن:

اگه شما بطور غیر قانونی و بیش از حد مجاز در اروپا اقامت کنید بدون هیچ شکی به کشور مبدا خود تبعید میشوید و روند اخراج شما از کشور، بستگی به پرونده و کشوری که در آن اقامت داشتید بستگی دارد که ممکن است بلافاصله و یا بعد از چند روز به کشور خود بازگردید.

اگر در این مدت فعالیت های پولی داشته باشید، به احتمال زیاد بازداشت میشوید و در انتظار محاکمه باقی میمانید، اگر مجرم شناخته شوید، باید بازداشت و یا مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنید و بعد از سپری شدن زمان بازداشت به کشور خود تبعید میشوید و تا مدتی ورود به حوزه شینگن برای شما ممنوع میباشد.

اگر خوش شانس باشید و در کشوری که قوانین مجازات آسان تری نسبت به متخلفان دارد حضور داشته باشید، میتوانید بدون مجازات دیگری به کشور خود برگردید.

جریمه نقدی در صورت اقامت غیر مجاز:

جریمه نقدی، یکی از متداول ترین شیوه مجازات در حوزه ی اقامت بیش از اندازه در حوزه شینگن است.و هر کشور در حوزه شینگن میزان جریمه نقدی متفاوتی دارد.اگر مدت طولانی در حوزه شینگن اقامت داشته باشید، علاوه بر جریمه نقدی،ممنوعیت ورود به حوزه ی شینگن برای مدتی و یا برای همیشه را به دنبال خواهد داشت.

ممنوعیت ورود به حوزه شینگن:

اگر شما بدون جریمه و ممنوعیتی به کشور خود بازگشتید، باید بدانید اقامت بیش از حد در حوزه شینگن باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای ورود دوباره شما به این حوزه میشود. تمامی افرادی که در گذشته اقامت غیر مجاز داشتند،بدون در نظر گرفتن این موضوع، که در کدام کشور اقامت داشتند، تحت کنترل هستند و برای گرفتن مجدد ویزای شینگن و حضور در مرز های خارجی اتحادیه اروپا با مشکلاتی روبرو میشوند.

ممنوعیت ورود به حوزه شینگن معمولا برای افرادی است که اقامت بیش از حد در حوزه شینگن داشتند و در عین حال مشغول به کار بوده و فعالیت های غیر قانونی دیگری دارند، این موضوع میتواند برای سه سال یا بیشتر، فرد را برای ورود به هر یک از کشور های حوزه شینگن منع کند.

در چه صورتی اقامت بیش از حد مجاز عواقبی نخواهد داشت؟

در مواردی اقامت بیش از اندازه شما در حوزه شینگن، با مشکلی روبرو نخواهد شد، مثلا کودک، یا فرد بیمار و ناتوانی که بدون سرپرست، امکان سفر برای او وجود ندارد،اقامت بیش از اندازه این فرد در حوزه شینگن مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

از طرف دیگر اگر در هنگام حضور در حوزه شینگن با تصادف و یا بیماری پیش بینی نشده، روبرو شدید، یا در شرایطی قرار دارید که به شما اجازه سفر به کشور مبدا خود را نمی دهد، توصیه می شود درخواست تمدید ویزای شینگن کنید.

برای اقامت بیش از حد در حوزه شینگن چه باید کرد؟

در حال حاضر بیست و شش کشور ، عضو حوزه شینگن هستند، که قرار دادن این کشور ها برای سفر در نود روز، کار سختی است، به طوری که شما به طور متوسط ۳ الی ۴ روز در هر کشور اقامت خواهید داشت، پس اگر میخواهید اقامت بیشتری در هر کشور داشته باشید و یا قصد کار و یا قصد  یادگیری زبانی جدید دارید، ویزای شینگن نود روزه برای شما کارایی زیادی نخواهد داشت.

ویزای شینگن بیش از نود روز:

اقامت بیش از نود روز در حوزه شینگن کار آسانی نیست، ولی در قدم اول باید شما قوانین را به خوبی یاد بگیرید، قانون میگوید شما بیشتر از نود روز حق ماندن  در حوزه شینگن را ندارید و ماندن بیش از حد مجاز در این حوزه،جریمه و مجازات دارد، که این مجازات میتواند اخراج از کشور و حتی بازداشت فرد باشد.

مجازات در هر کشوری متفاوت است، کشورهایی مانند: آلمان، هلند، لهستان، سوییس و کشور های اسکاندیناوی همگی قوانین سختی نسبت به اقامت بیش از حد مجاز دارن، اما  کشور هایی مثل: ایتالیا، یونان، فرانسه و اسپانیا قوانین نرم تری نسبت به کشور های شمال اروپا دارند.

با این حال اجرای قانون مجازات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. کشور هایی مانند آلمان، هلند، لهستان، سوییس و کشور های اسکاندیناوی همگی قوانین بسیار سفت و سختی نسبت به اقامت بیش از حد دارند. در مقابل کشور هایی چون ایتالیا، یونان، فرانسه و اسپانیا قوانین نرم تری نسبت کشور های شمال اروپا دارند. حال اگر مایل باشید در اروپا و حوزه شینگن بیش از ۹۰ روز بمانید گزینه هایی در پیش رو دارید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

با چه نوع ویزایی میتوان بیش از نود روز در حوزه شینگن اقامت داشت؟

۱) ویزای کار(Work Holiday Visa):

یکی از آسان ترین و بهترین راه برای اقامت بلند مدت در حوزه شینگن گرفتن ویزای کار است، حتی اگر قصد کار کردن نداشته باشید! شهروندان کشور استرالیا، کانادا، نیوزلند، کره جنوبی و ژاپن واجد شرایط ویزای کار یک یا دو ساله بیشتر کشور های شینگن هستند.

متقاضیان باید از یک کشور خاص برای گرفتن  ویزا اقدام کنند و زیر سی سال باشند، البته در مواردی ممکن است این سن متفاوت باشد که برای اطلاعات بیشتر باید به وب سایت رسمی همان کشور مراجعه کنید.

۲)ویزای طولانی مدت(Long-term Stay Visa):

فرانسه ویزای بلند مدت یکساله به متقاضیان میدهد و روند گرفتن ویزا حدود یک ماه طول میکشد.

به گفته ی سفارت فرانسه شما با داشتن ویزای (ویزیتور) یا ویزای (D) میتوانید وارد فرانسه شوید و بیشتر از سه ماه در آنجا اقامت داشته باشید.

دارندگان ویزای بلند مدت میتوانند  با توجه به  مدت اعتبار ویزا و هدف، تا سقف دوازده ماه اجازه اقامت در فرانسه رو دارند.

برای دریافت ویزای طولانی مدت باید از سفارت فرانسه کشور اقامت خود وقت بگیرید، برای دریافت وقت و اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی سفارت فرانسه در ایران سر بزنید.

۳) ویزا دانشجویی(Student Visa):

ویزای دانشجویی در تمامی کشور های حوزه شینگن صادر میشود، اما شرط این کار پذیرش شما در یکی از دانشگاه های معتبر و رسمی اروپایی است و برای شرکت در کلاس ها باید شهریه پرداخت کنید اما دریافت ویزا دانشجویی شما تضمین شده خواهد بود.

۴)ویزای فریلنسری(Freelancer Visa):

کشورهایی در اروپا هستند که به افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ ویزای فریلنسری می دهند.

فرایند دریافت این ویزا نسبت به ویزای توریستی کمی پیچیده تر است و برای کسانی است که در واقع قصد زندگی کردن در اروپا را دارند. اگر ویزای توریست ۹۰ روزه شما رو به پایان است و قصد تمدید ویزای خود دارید به احتمال بالا ویزای شما رد شود اما ویزای فریلنسری شما فرایند خود را طی کند. این کار به تنهایی مدت زمان اقامت شما را تمدید خواهد کرد تا شما مدارک مورد نیاز خود را به مراجع مورد نظر تحویل دهید.

به طور مثال، کشور آلمان بهترین کشور در زمینه ارائه ویزای فریلنسری است. اگر فریلنسر هستید و یا به کار هنری مشغول هستید و نوعی از درآمد را دارید این ویزا بهترین گزینه برای اقامت بیشتر در حوزه شینگن است. برای اقدام به دریافت این ویزا باید زمانی که در آلمان هستید اقدام کنید . فرایند آن حدودا یک هفته طول می کشد. مدارک مورد نظر را آماده کنید و اقدام به دریافت ویزا فریلنسری نمایید.

بیشتر مردم اقدام به اقامت بیش از حد در حوزه شینگن می کنند چون فکر می کنند اعتبار ویزا و مدت زمان معتبر جهت اقامت در همه کشور ها یکی است و تفاوت ها را درک نمی کنند همین باعث بروز مشکلات متعددی برای آن ها می شود. ما در این مطلب سعی کردیم تا از عواقب اقامت غیر قانونی صحبت کنیم و راه حل هایی برای افرادی که مایل هستند بیش از ۹۰ روز در اروپا اقامت داشته باشند نوشتیم. اگر تجربه حضور در اروپا و حوزه شینگن را دارید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *