راهنمای سفر به تایلند

اطلاعات لازم برای سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند :

اواسط اکتبر تا اواخر فوریه بیشترین گردشگر وارد تایلند می شوند. در این بازه زمانی ظرفیت اکثر هتل ها تکمیل است و علت این مساله شرایط مطلوب آب و هوایی و همزمانی با مراسم سال نوی میلادی است. ماه های جولای و آگوست هم در رده بعدی قرار دارند. در این ماه ها هم تایلند مقصد تعداد زیادی از گردشگران است.

آب و هوا :

برای تایلند می توان سه فصل آب و هوایی تعریف کرد:

فصل گرم که از ماه مارس شروع شده و تا ماه می ادامه دارد. میانگین دما در این ماه های سال بالای 30 درجه سانتیگراد است. بارش های پراکنده ای هم دیده می شود. آوریل گرمترین ماه این فصل می باشد.

فصل بارانی که از اواخر ماه می شروع شده و تا نوامبر و حتی دسامبر ادامه دارد. میانگین دمایی در این فصل 29 درجه بوده و رطوبت تا 90% خواهد بود.

فصل سرد که شامل ماه های نوامبر تا فوریه می شود. دما در این ماه ها بین 26 تا 29 درجه بوده و در بعضی شهرها تا 5 درجه هم می رسد.

اطلاعات گردشگری :

سایت www.tourismthailand.org سایت بسیار مفیدی است که اطلاعات هر منطقه را کامل ارائه می کند ولی بعضی از لیست های آن به روز رسانی نشده اند.

ساعات اداری :

دفاتر دولتی دوشنبه تا جمعه از 8:30 صبح تا 16:30 دقیقه مشغول به کارند. البته ساعت 13 زمان ناهار است. سایر مشاغل عموما از 8 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می کنند. فروشگاه ها معمولا از 8 صبح تا 7شب هفت روز هفته باز هستند. مراکز گردشگری هم اغلب 8:30 تا 4 بعدازظهر کار می کنند.

خدمات پزشکی :

در صورت نیاز به خدمات پزشکی می توانید با شماره های 1699 یا 1155 ( پلیس گردشگری ) تماس بگیرید. البته باید ذکر شود که اپراتور های این سیستم ها به خوبی نمی توانند انگلیسی صحبت کنند و اعزام آمبولانس ها هم خیلی زمان می برد. در کل بهتر است با سفارت یا کنسولگری تماس گرفته شود.

برق :

اغلب مراکز به جز تعدادی از هتل های خیلی لوکس ولتاژشان 220 ولت بوده و پریزهایشان دوشاخه فلت می باشد.

مالیات :

هتل ها 7% مالیات بر ارزش افزوده دولتی و 10% حق سرویس دریافت می کنند. رستوران های هتل ها هم 8.25 % مالیات دولتی به صورت حساب اضافه می کنند.

انعام :

اگر روی صورت حساب شما حق سرویس اضافه نشده بود، پرداخت 10 تا 15 % انعام برای خدمه رضایت بخش است. در فروشگاه های محلی نیازی به پرداخت انعام نیست ولی خدمه هتل ها و فرودگاه 50 بات انعام می گیرند. اگر به رانندگان تاکسی انعام دهید باعث خوشحالی آنان خواهید شد.

آب :

به هیچ وجه از آب لوله کشی در تایلند جهت نوشیدن استفاده نکنید حتی در هتل های بزرگ . هتل ها معمولا بطری آب برای شما در نظر می گیرند که می توانید از آن ها برای نوشیدن و مسواک زدن استفاده کنید. اغلب رستوران ها بطری های آب سرو می کنند و یخ ها را هم از آب های جوشیده شده تهیه می کنند اما بهتر از برای اطمینان راجع به کیفیت آب سوال کنید.

سرویس بهداشتی :

اغلب مراکز بزرگ، هتل ها و رستوران ها سرویس بهداشتی دارند. برای دستمال در سرویس بهداشتی باید 5 بات پرداخت کنید.

شهرهای مهم تایلند:

بانگکوکنام کامل بانگکوک به عنوان بلندترین نام یک مکان در دنیا در کتاب رکودهای گینس ثبت شده است. بانگکوک نام قدیمی این شهر است و بیش از 200 سال است که نام رسمی آن کرونگتپ تغییر یافته است ولی خارجی ها هنوز هم از نام بانگکوک استفاده می کنند در حالی که امروزه بانگکوک نام یکی از مناطق این شهر می باشد. این شهر در کرانه شرقی رود چائوفرایا در نزدیکی خلیج تایلند قرار دارد. این شهر پایتخت ملی تایلند شناخته می شود.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *